Zmieniam Google

Jak być na pierwszym miejscu w Google?

Sztuka pozycjonowania - *triki SEO*

Linki zewnętrzne

To jest najważniejszy element, to od ilości i jakości linków kierujących z innych domen do Twojego serwisu zależy siła Twojej strony. Strona do której nie prowadzi żaden link zewnętrzny nigdy nie zostanie uwzględniona w wyszukiwarkach. Linki zewnętrzne to najtrudniejszy element do zrealizowania, w poradach do tej pory i w następnych, to Ty dokonywałeś zmian na swojej stronie. Nie możesz jednak zmieniać stron innych ludzi by tam dodawać swoje linki. Nie ma limitu ile tych linków powinieneś mieć, najlepiej jak najwięcej. Dobrze, też by ilość linków stale przyrastała.
Jak zdobyć linki do mojej strony WWW skoro są takie ważne? Pamiętać trzeba, że ma wielkie znaczenia z jakich stron pochodzą linki.

Błąd
Błąd w linkowaniu to przywalenie jednorazowo ogromną ilością linków na początku działania strony
Zaniechanie systematycznego zdobywania linków linkowania.

Innym specyficznym sposobem zdobywania linków jest dobra treść. Jeśli masz naprawdę interesującą stronę, ludzie sami będą do niej linkować. Więc teraz pora przejść do zagadnienia treść.

Treść wysokiej jakości

Wartościowa strona z oryginalną treścią, będzie powodować, że internauci będą link do tej strony umieszczać na swoich stronach i ją polecać. Taka strona nie wymagać będzie już żadnych innych zabiegów promocyjnych. Zastanów się więc teraz o czym możesz powiedzieć światu tylko Ty i spróbuj opowiedzieć o tym ciekawie.

Błąd
Robienie strony na temat który jest już w internecie bardzo popularny i takich stron jest tysiące. Kopiując po kawałku z innych stron i wrzucając chaotycznie na swoją.

Sposób pisania

W treści powinny znajdować się słów kluczowe. Pamiętaj też, że możesz je wyróżnić, masz na to wiele sposobów.

Wzmocnisz jeszcze bardziej te słowa kluczowe, a jeśli są ważne dla czytającego, strona zyska na czytelności, gdy wyróżni się najważniejsze treści.

Błąd
Długie monotonne teksty.
Niue umieszczanie w tekście słów, choć chciałbyś by ludzie wyszukiwali cię przez te słowa.

Wygląd

Gdy strona będzie miała mało atrakcyjny wygląd i gdy naiwgacja będzie rozmieszczona w sposób mało intuicyjny, będziesz tracił swoich widzów i ilość odsłon nigdy nie osiągnie takiego poziomu jaki mógłby być.

Długość tekstu.

Twój serwis powinien zawierać dużo tekstów. Jeżeli będzie więcej słów użytych to Wyszukiwarki mają co indeksować i umieszczać w wynikach. Rozbudowany serwis przez wyszukiwarki będzie uznawany za bardziej przydatny dla poszukującego danych tematów. O ile dla całego serwisu im więcej treści tym lepiej, to dla poszczególnych stron powinieneś ograniczać ilość tekstów. Długie strony są dużo wolniej indeksowane, a czasem i nigdy w całości. Rozbij więc długie strony na 2 mniejsze. Staraj się też by najważniejsze słowa znalazły się na początku w tekście. Masz przecież możliwość przy pomocy CSS fragmenty tekstu wpisane na początku w kodzie strony, zepchnąć w inne dalsze miejsca. Robot internetowy czyta kod, a nie ogląda stron.

Style CSS

Style CSS pozwalają na odchudzenie kodu strony poprzez rozdzielenie opisu wyglądu strony od jej treści. Dla pozycjonowania stron daje to, że strony takie są szybciej indeksowane przez roboty, które mają łatwiejszy i w mniejszych plikach dostęp do treści.

Błąd
Projektowanie stron w oparciu o tabelki TABLE

Grafika

Dużo wejść na stronę można też uzyskać poprzez wyszukiwarki grafiki. Nie zapominaj, że żyjemy w cywilizacji obrazkowej i grafika jest również poszukiwana nie tylko teksty. By jednak osiągnąć efektywne pozycjonowanie musisz zrobić kilka rzeczy. Do każdej grafiki na stronie dodać ALT text. Możesz też dodać tytuł TITLE do każdej grafiki. ALT text i tytuł muszą być różne. Pomoże to też wyszukiwarce uznać obrazek za szczególnie ważny jeśli koło nigo będą znajdywały teksty, odpowiadające opisowi w ALT. Google zapowiadają, że będą wkrótce odczytywać treść obrazka z samego obrazka. Być może wtedy ALT text zostanie uznany za spam, na razie jednak...

Błąd
Brak ALT textu przy obrazku na stronie.

Konstrukcja strony

Wyszukiwarki nie radzą sobie ze stronami opartymi na ramkach FRAMES To dawniejszy sposób konstruowania stron i dziś już w naturalny sposób wymiera. Wciąż wyszukiwarki słabo indeksują strony we flashu. Jeśli flash jest tylko ozdobą to mały problem, wiele jednak stron powstaje wyłącznie we flashu, to zaś nie jest dobrą drogą.
Istnieje też problem ze stronami generowanymi ze skryptów ASP/PHP. Tu problem wynika z mało przyjaznych nazw stron.

Aktualizacje stron internetowych

Dobrze jest aktualizować często strony WWW. Przeglądarki odczytują daty plików na serwerze i nie możesz osiągnąć sukcesów w pozycjonowaniu, gdy są to stare pliki i też gdy serwis nie jest rozbudowywany o następne strony. Minimum działania to przynajmniej zmiana dat plików, ale jeśli nawet nie przybyły nowe wiadomości, zawsze dobrze jest przejrzeć swoje strony. może dostrzeżesz błędy które warto poprawić i poprawić czytelność i układ strony. Do częstotliwości Twoich zmian staraja się dostosować roboty, w końcu może być że coś zmienisz po dłuższym okresie zastoju i ta zmiana nie zostanie zauważona.

Bądź pewien jakości

Możesz sprawdzić poprawność swojego kodu ze standardami internetowymi. Powinno to zaowocować tym, że roboty internetowe prawidłowo odczytają Twoją stronę i nie będą mylić co jest jej treścią a co np. nie zamkniętym znacznikiem. Indeksacja prawidłowych stron odbędzie się też z pewnością szybciej.

Sprawdź kod HTML
Sprawdz kod CSS

Na koniec...

Jak zauważyłeś w pozycjonowaniu nie ma końca. Stale musisz dbać o aktualność Twojej strony i o przybywanie nowych linków zewnętrznych. Musisz śledzić statystyki odwiedzin na stronie będą źródłem do zdobywania wiedzy o twoich odwiedzających i pozwolą wyciągnąć wnioski co do dalszych ulepszeń w serwisie pod kątem pozycjonowania.

Celem pozycjonowania stron internetowych Search Engine Optimization (SEO) jest zwiększenie liczy odwiedzających i osiągnięcie możliwie najwyższego miejsca w rankingu wyników wyszukiwania. Z powyżej opisanymi uwagami masz na to szansę, nikt nie może dać gwarancji 1 miejsca, ale poprzez wiedzę i wprowadzenie jej w życie osiągniesz większy sukces w internecie.


Dobre strony
Home
Zasady tworzenia stron WWW
1. część trików pozycjonowania
historia pozycjonowania 1
historia pozycjonowania 2
historia pozycjonowania 3
o indeksowaniu stron
narzędzia za darmo, pomagające pozycjonować stronę
jak wypozycjonować grafikę
Projektuję strony WWW