Zmieniam Google

Pamiętnik pozycjonowania pewnej strony

Mały test w pozycjonowaniu stron.

Około miesiąca temu

26 lutego 2007, została założona domena www.archmo.pl Ponieważ strona wciąż powstawała, to nie była zgłaszana do wyszukiwarek, choć siedziała już na serwerze i składała się z ponad 100 podstron. Przez ten miesiąc strona nie pojawiała się w Googlach przy frazie "Archmo architekci", nie szukałem pod samo "Archmo" gdyż to nazwa własna wielu firm i Google dają 638 wyników dla tego słowa. Po miesiącu zgłosiłm stronę do kilku podstawowych światowych wyszukiwarek

22 marca 2007. - Nie spowodowało to żadnej zmiany w wynikach, pokazywała się tylko moja strona grafik.tworze.com gdzie wcześniej była próbna wersja strony nim zyskała swoją domenę i serwer.
23 marca 2007 - dodałem link do strony na stronach w mojej domenie tworze.com

26 marca 2007 - pojawił się w Googlach odnośnik na travel.tworze.com, znikł namiast na grafik.tworze.com , gdzie już od miesiąca nic nie było, samego www.archmo.pl Google dalej nie widzą. Wniosek: z moich psubdomen travel.tworze.com jest zindeksowana pierwsza. , zaś na grafik.tworze.com Googlebot zajrzał po miesiącu.

27 marca 2007 - wieczorem pojawil sie. czyli 5 dni. Z moich stron widać ponownie grafik.tworze.com ta teraz odmiana, że nie podświetla słowa Archmo bo go nie ma ale architektura. śmieszne bo szukam architekci, a slowo architektura jest przecież w necie 1000000 razy...czyli jakas pamięć Google. No i najlepsze na światowym Google jest na !. miejscu pod "Archmo". No niezły efekt w pozycjonowaniu. Według testu SEO SEO Tool Archmo.pl jest na 5 miejscu w Google pod hasłem "archmo" ma 1 zindexowaną stronę i 2 linki prowadzące do strony.
To taki plan Poczekam kilka dni az zindexują się linki do www.archmo.pl na moich stronach. (zobacze jak szybko Google znajdą te linki) I bedę obserwował w jakim tempie Google będą indexować strony w www.archmo.pl

29 marca 2007 testu SEO "archmo" dalej 5 miejsce, zindexowana 1 stronę ta zmiana że 3 linki (1+) . Google w "info:www.archmo.pl"pokazują 1 zindexowana stronę a w wynikach poazują 2, czyli same Google muszą korzystać z kilku baz danych, wcale nie zawsze zsynhronizowanych. Yahoo zobaczył jeszcze link na efektdzialania.tworze.com, a Google nie.

3 kwietnia 2007 testu SEO "archmo" wyżej 4 miejsce, zindexowana 1 stronę 1 link (mniej!!! niz poprzednio) Google zdążyły zindexować 27 podstron, i wykryły linki prowadzące z mej strony do www.archmo.pl ale bez jazz.tworze.com i bangara.tworze.com no dobra to sa ciut zapomniane domeny. Google w "info:www.archmo.pl"pokazują 1 zindexowana stronę w dalszym ciągu.
To teraz taki plan. Wywale linki do archmo z mych stron z wyjatkiem jazz.tworze.com i bangara.tworze.com i zobaczymy co będzie dalej.

4 kwietnia 2007 sprawdzam pozycje w Google dla słowa archirekci - 72 pozycja!!! na 985,000 nieżle. Zaś najwięcej przekierowań ma www.archmo.pl z wnetrza-ok.orangespace.pl (może dlatego że wnetrza-ok to też o architekturze to więcej zainteresowanych klientów) Dziś usunąłem, ale w zamian dodałem 2 free katalogi i parę zgłoszeń do światowych wyszukiwarek.
11 kwietnia 2007 słowo architekci - 57 pozycja 15 oczek wyżej jak tydzień temu. Minął tydzień gdy usunąłem linki z moich stron, lecz w Google są dalej widoczne (zaś dalej nie widać linków na bangara i jazz tworze.com)

20 kwietnia 2007 słowo architekci -293 pozycja, ostra jazda w dół. Google zindexowały 116 stron, w linkach pokazuja tą stronę którą właśnie czytasz i pod slowem Archmo w Googlach ma 3 pozycję na 838 znalezionych stron. testu SEO oszukuje, pokazuje ze ma w Googlach 5 pozycję (a przecież sam widze w Googlach na pierwszej)), dalej MSN pokazuje że nie ma w top50, sprawdzam, jestem na 7, a na 28 widze testowy jazz.tworze.com , drugiej testowej bangara.tworze.com nie ma wcale ta zaś strona na 55 pozycji. W Yahoo Archmo jest na 1 pozycji.

5 czerwca 2007 testu SEO pokazuje stronę jako 7 w Google, poza zakresem 50 w Yahoo, 2 zindexowane strony (na ponad 100!!) i 3 linki z innych domen. - Slabo widać regres w wynikach. (ciekawostka ta strona jest na 10 pozycji w Google) - tak to widzi strona www.webuildpages.com. Natomiast same Google wyśletlają mi stronę www.archmo.pl jako 1! a tą stronę galeria.muzykaduszy.pl/pozycjonowanie-01.php jako 3, rozdziela je strona niemieckiej firmy architektonicznej www.archmoplus.de. Google widzą 119 podstron i 3 linki prowadzące do strony (cienko) słowo "architekci" nie w wynikach dla 500 stronYahoo widzą archmo.pl jako 1! ale wcale nie widzą tej strony galeria.muzykaduszy.pl/pozycjonowanie-01.php No i jeszcze jedna uwaga widzą ją jako archmo.pl bez www z przodu. MSN widzi stronę jako 7. a tą stronę jako 14

7 sierpnia 2007 Wpisuję archmo do wyszukiwarek i oto rezultat: W Googlach widzę www.archmo.pl na pierwszym miejscu, ta strona którą czytasz teraz, jest na 2, a strona niemiecka www.archmo.de która miesiąc temu była oczko wyżej - spadła. W live.com jestem na 6 i 7 miejscu, wpierw bez WWW, a potem z WWW. Niemcy tu na 2 miejscu.. a ta strona na 13. W Yahoo mam 1, niemcy daleka 23 pozycja, no ta strona jeszcze dalej, bo aż na 130 pozycji. W ostatnim czasie, nic nie było robione na stronie, ani nie była nigdzie zgłaszana, to całkiem niezłe wyniki jak na nieróbstwo i jak z tego wyciągnąć moralny morał?

29 październik 2007 Do pozycjonowania strony zostaje wynajęta inna firma. Może potem podam ich postępy, na razie podsumujmy to co osiągnięte. Dla hasła Archmo Google dają wyników 129 dla PL i 1330 dla świata (w marcu 2007- było 638 wyników to ciekawe, że w półroku ilość się podwoiła) i dla PL i dla świata Archmo widzę na 1-ej pozycji. Słowa architekci nie ma w pierwszych 500 wynikach, jest więc powód do pozycjonowania strony.Ta strona ma pozycję 3. Wg. testu SEO Yahoo Rank=not in top 50 Pages Indexed=175 Backlinks (Page)=0 Backlinks (Domain)=8 .edu Backlinks=0 Related Pages=0 allinanchor Rank=2 Phrase on page=2 Age of URL=NOT FOUND Age in Wayback Machine=0 . W live.com jestem na 1 miejscu, (pojedynczy wpis z WWW, patrz notka wcześniejsza) a ta strona na 4 miejscu, a tworze.com na 3 po Niemcach W Yahoo mam 1 tak jak poprzednio, ale może i jest wzrost, bo na 7 pozycji też link do podstrony Archmo z kontaktem; tej strony nie znalazłem wśród pierwszych 250 a tworze.com ma pozycję 190.

13 stycznia 2008 Konkurencja działa, siedzi nad stroną i pcha ją w górę. Dla hasła Archmo Google dają wyników 434 dla PL i 2130 dla świata. Coraz więcej tego Archmo w internecie, zwłaszcza w polskim...300% w 3 miesiące. Pewnie duża częśż tego przyrostu to ekekt pozycjonowanaia tej właśnie strony www.archmo.pl Czyż jednak gdy wszystko będzie pozycjonowane coraz to mocniej, to nie zapchamy internetu, nie zmienimy na wielki śmietnik stron internetowych które są robione tylko dla robotów Googlebot? W wynikach strona Archmo jest na 1 pozycji, a ta strona na pozycji 5. pozycję 2 i 3 zajęła strona www.clubai.org!!! - niech zgadnę kto jest tym pozycjonujacym stronę Archmo?!? (pozdro!) :-) Pod hasłem "architekci" nie ma strony w top500 Google. Page-strength = linków w Yahoo=30 Google=107 PR=2 Age in Wayback Machine=0. W live.com Archmo na 1 miejscu, (pojedynczy wpis z WWW, patrz notka wcześniejsza) a na 4 miejscu, a tworze.com Chyba też niemcy się zdenerwowali, ze jakiś Polak przed nimi, bo teraz mają miejsce 2, a ta strona...całkiem wyleciała z wyników...aż ciekawe dlaczego Microsft tak nagle zraził się do tej strony.

26 marca 2008 Dla hasła Archmo Google dają wyników 439 dla PL i 1740 dla świata. Popularność słowa Archmo w internecie polskim wzrosła zaledwie o 5 a w światowym spadła o 390, może to być sygnał, że Google troszkę przeciściły wyniki. Sama strona www.archmo.pl zmieniła miesiąc temu serwer, przy okazji przybyło jej kilka podstron i odświerzyła się data plików. W wynikach strona Archmo jest na 1 i 2 pozycji (podstrona), a ta strona na pozycji 5. pozycję 3 i 4 zajęła strona www.clubai.org - ta strona ma ściągniętą treść z www.archmo.pl i powinna być teoretycznie usunięta z wyników Google za "duplicate content", a nie jest... są podejrzenia, że "duplicate content" nie istnieje. Pod hasłem "architekci" nie ma strony w top500 Google. Page-strength = linków w Yahoo=39 Google Domain name visibility=77 PR=2 Age in Wayback Machine=0. W live.com Archmo nie ma w 100 top. To duże zaskoczenie ponieważ miało 1-miejsce wcześniej. Na 5 miejsce trafił archmo.clubai.org Niemcy wywindowali się na 1 miejsce. W Yahoo archmo.pl na 1 i 5 miejscu, archmo.clubai.org na 6 - 7. WP-1 Onet-2 (clubai.org-1 i 3)

Dodajmy jeszcze, że klient przy zamówieniu stwierdził, że nie zależy mu na wysokiej pozycji, bo nie oczekuje na przypadkowych klientów z internetu. Za pozycjonowanie w tym wypadku nie biorę pieniędzy. Ta zabawa mnie jednak kręci, to taki wyścig z Google i z innymi webmasterami.

Pożyteczne linki do badania wartości strony

PageRange czyli ocena strony wg. Google w skali 0-10.

Absolutnie genialne i teraz moje ulubione narzędzie to Visual PageRank zaletą jest że pokazuje na raz wartości wszystkich linków na wskazanej stronie i to pokazuje przy każdym linku.

Siła Twojej strony, co naprawdę znaczysz w internecie Page Strength i inne narzędzia, innym moim ulubionym z tej strony jest crawl test tool pozwalającym spojrzeć na swoją stronę z pozycji internetowego robota.

Jak cię widzą w Yahoo, ile widzą twoich podstron, skąd prowadzą linki - SiteExplorer Yahoo już nie działa

Zbiór różnych narzędzi SEO pomocnych w pozycjonowaniu strony Just Search Moim ulubionym jest Keyword Competition pokazuje 5 najlepszych w Googlach stron dla podanych słów kluczowych, opcjonalnie możesz dopisać adres swojej strony WEB by porównać ją z najlepszymi. Pożyteczne też Local Keyword Density. Kopiujesz tekst ze strony i wpisujesz 3 słowa kluczowe, w wyniku masz jakim procencie te słowa są zawarte w tekście.

Generatory map strony. Takie mapy są tworzone bo wyszukiwarki je lubią. Jedna z możliwości to skorzystanie z Google Tool Bar, a jak nie chcesz być sprawdzany przez Google gdzie chodzisz w necie to można skorzystać z:
Dobre strony Projektuję strony WWW

IP = Host Name Jak znaleźć numer IP serwera na podstawie nazwy i nazwę DNS na podstawie numeru IPnospam-pl i po angielsku z mapką ip-adress

Kto jest właścicielem domeny na podstawie nazwy lub IP cqcounter.com

Dodawarka stron, polska i darmowa wymaga jedynie rejestracji SEOeagle a jak ważne jest dodawanie stron to chyba oczywiste.

sprawdzanie Page Rank mypagerank.pl siła strony zbadamy też tu popuri
Free Monitor Google jest darmowym oprogramowaniem przeznaczonym do promocji strony w wyszukiwarkach przeznaczony specjalistów i webmasterów. Dzięki niemu, możesz sprawdzić pozycję top witryny w Google dla słów kluczowych. Dzięki tej wiedzy uzyskać więcej odwiedzających internautów pochodzących z Google. Google Monitor kieruje zapytanie do wyszukiwarki Google i prezentuje aktualną pozycję strony WWW i słów kluczowych, możesz też monitorować strony konkurencji. Program prowadzi statystyki dla kilku adresów URL oraz kilku list słów kluczowych. Możesz dodać swoje notatki. Istnieje płatna wersja tego oprogramowania, różniąca się tym, że sprawdza pozycję w kilku wyszukiwarkach. Jednak Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką i wyniki pozycji strony pochodzące tylko z niej są wystarczające dla prac nad pozycjonowaniem stron.
Googlemon
Zobacz jak wygląda strona oczami robotów wyszukiwarek, ja szukałem tego narzędzia by wiedzieć, czy linki w JavaScript są widoczne dla robotów.

Zasady tworzenia stron WWW

historia pozycjonowania 2
historia pozycjonowania 3
pozycjonowanie kilka wskazówek
jak wypozycjonować grafikę
Home