Zmieniam Google

Pamiętnik pozycjonowania pewnej strony

Strona spamerska - tajna :-)

21.06.2007 Robiąc stronę założyłem tam subdomenę, którą używałem do testów kolejnej strony, ten adres był wysyłany mailem i w czasie tworzenia strony otwierany nawet kilka razy dziennie. Potem nie było tam żadnych odwiedzin, nie zapędził się tam żaden internauta ani robot ani razu. Czyli wniosek strona bez linków zewnętrznych nie istnieje Teraz dałem jej 1 link zewnętrzny ze strony logo.tworze.com i zgłosiłem do wielu katalogów zagranicznych. Po zgłoszeniu do katalogów (21.06.2007)...pierwszy dzień nic...drugi j1 niezidentyfikowany robot. No i celowo nie padaję tu linku do tej strony, a strona logo.tworze.com jest nowa i całkiem niewypozycjonowana.

04.06.2007 W czerwcu odwiedziły mnie roboty: Inktomi Slurp, Googlebot, i wymieniony w poprzednim zapisie Nieznany. W lipcu na razie tylko Googlebot., żadnych prawdziwych odwiedzin. I nie wytrzymałem i zgłaszając inne strony do 2 katalogów polskich: Szukacz, Netsprint. A jednak dodawanie do katalogów działa, ożywiło to roboty, a to mały czas minal, reakcja z wpisywania do katalogów może trwać tygodnie. Więc plan taki, na razie bez linków z innych stron, po miesiącu jeszcze trochę zgłoszeń do katalogów. A na razie zawartość strony bez zmian.

30.07.2007 W lipcu 5 odwiedzin, 3 z linku zewnętrznego.logo.tworze.com jeden z wyszukiwarki Google, jeden nie wiadomo skąd. I całkiem spore stadko robotów internetowych, w tym szukaj.onet.pl. Dalej wam nie podam, co to za strona, by nie zwiekszać linków, ale widać w tej jednolinkowej stronie postęp.Zwłaszcza, że strona z której link prowadzi jest powolutku promowana w necie. I teraz wg wcześniejszego planu jeszcze trochę dosypię dziś zgłoszeń do katalogów.

22.08.2007 I się zdziwiłem, pozytywnie. Sprawdzałem sobie popularność hasła „tworzę logo” a ta strona która jest tematem znalazła się na 31 miejscu i choć to tylko link do strony logo.tworze.com wyprzedziła w wynikach stronę na którą wskazuje i to nie wiem o ile, bo mi oczu szkoda, by przerzeć wszystkie strony wyników, a nie widzę i nie widzę. Morał z historii... zgłaszanie stron do katalogów, ma sens. Jeśli już trafisz do różnych Światowych katalogów (i Polskich) to są to duże strony z wysokimi pozycjami, które ciągną Twoją stronę za uszy w górę.

10.12.2007 A to zaskoczenie!!! miesiąc temu przestała funkcjonować, domeną. gdzie tu omawiana strona była subdomeną. Klient nie opłacił na czas i stracił domenę. Czyli strona przestała istnieć, jest gdzieś na serwerze, ale nikt o niej nie wie, skoro nie ma nazwy.
Strojna została usunięta z wyników Google, a statystyki strony nie wykazują żadnych odwiedzin ni ludzi ni robotów.
Sprawdzałem sobie popularność hasła „tworzę logo” wynik grafik.tworze.com/logo-logotypy-01.php miejsce 12, tworze.com/sitemap.xml 65

8.04.2008 Spamerską stronę przeniosłem na nową domenę (interiorarchitecture.com.pl i znów mogę testować od nowa. Po 4 miesiącach nic, zadnego najmniejszego śladu odwiedzin. Nie ma linków do strony, nie ma możliwości by strona zaistniała.
Teraz sam sobie zrobiłem ku-ku. Przenosiłem własna stronę na inny serwer. Zakładając subdomeny o jednej zapomniałem (logo.tworze.com). Efekt straszny wystarczyło 3 tygodnie, by strona choć wciąż jest gdzieniegdzie podlinkowana, straciła swoje miejsce w wynikach wyszukiwarek. Aż tak bardzo mi na niej nie zależy, poczekam i zobaczę jak długo będezie trwał jej samoczynny powrót.

22.04.2008 Spamerską stronę dodałem do wyszukiwarek. Nie ma do niej żadnych linków, więc zainteresowanie wyszukiwarek powinno być słabe, ale zobaczymy po jakim czasie się zjawią roboty.
Na stronie (logo.tworze.com). Ruch się pojawił równo po 10 dniach i w zasadzie wrócił do normalnego poziomu. Czyli wyłączenie strony na jakiś czas nie powoduje całkowitego jej skreślenia, a Google najwyraźniej powracają do swoich wcześniejszycgh danych o witrynie, co chyba i słusznie, bo każda awaria serwera nie może być skazaniem na pozycjonowanie od nowa.

23.04.2008 Efekt natychmiastowy... są roboty... przeszukują stronę.Muzyka Hiszpańska na stronie riveiro.art.pl

22-.08-2007
Od dziś działa strona riveiro.art.pl Strona pod tą domena działała już 3 lata. teraz ją jednak przebudowałem i włożyłem na inny serwer. Strona jest zoptymalizowana pod katem pozycjonowania, czego na poprzedniej stronie nie było, oraz sprawdzona na poprawność kodu, poprzednia strona nie przechodziła validacji. Na razie inne działania promocji strony nie sa przwidziane.
Poszukiwania w Google „muzyka hiszpańska” 156 pozycja 2 600 000 wyników.
Poszukiwania w Google „muzyka Hiszpanii”39 pozycja 2 600 000 wyników.
30-07-2007
Poszukiwania w Google „muzyka hiszpańska” 171
W wyszukiwarce Google linki nie prowadzą do strony głównej tylko do podstron, a że przebudowując zmieniłem strukturę plików serwisu... prowadzą do niczego. Zgłosiłem stronę w Googlach i ciekawe ile czasu zajmie im odczytanie nowej struktury i podawanie odnośników do właściwych stron.? - Po 2 dnach nie ma zmian i nic dziwnego, Google ostatnio indexowały stronę miesiąc temu.. Ponieważ cała praca przy witrynie na nic, skoro poszukujący strony przez Google, trafiają wyłącznie na nieistniejące strony -404 error. Robię następny krok w moim koncie w narzędziach dla webmastera Google, dodaję witrynę riveiro.art.pl i dodaję mapę strony wygenerowaną przez stronę sitemap a Google wydały optymistyczne zapewnienie... „Zaktualizowanie raportów może zająć kilka godzin” ...pożyjemy...zobaczymy :-)
31-08-2007
Jest problem, pomimo zabiegów z Google, strona wyników dalej pokazuje linki do starych podstron i oczywiście błąd po kliknięciu, gdyż tych podstron już nie ma. Google stronę odwiedzają, ale nie indexują nowych podstro ponieważ wg nich, one nie istnieją. strony mają nazwy jakas_nazwa.PHP , Google zaś zamieniają nazwę i twierdzą że strona jakas_nazwa.HTM - błąd 404. W linkach oczywiście mam PHP, w mapie strony PHP, nawigacja działa. Czemu więc Google zamieniają sobie na nieistniejące HTM? Do głowy mi pomysł przyszedł, - odtworzyć dawny system nazw stron, tyle ze zamiast ich treści włożyc przekierowania na aktualne. Odrzuciłem jednak ten pomysł, bo to tylko by utrwaliło w Googlach błędy. Zrobiłem zaś inne coś, dodałem do różnych serwisów4 podstronki, zawierające tylko linki do podstron na stronie. riveiro.art.pl licze że jak Googlebot taki link znajdzie to za nim idąc trafi w końcu na podstrony.PHP
(tu były 4 nie istniejące już linki))
14-09-2007
Jest rewelacyjnie!!! Fraza „muzyka hiszpańska” jest w Google na 8 miejscu, w 2 tygodnie z 17 strony wyników trafiła na 1 stronę, jestem zadowolony. Zdziwiłem się o tyle, ze w międzyczasie sprawdzałem kilka razy, raczej spodziewałem się, ze strona będzie stopniowo wędrować w górę, natomiast nastąpił skok z dalszych od razu na początek. To teraz, dopiero jest to przesuwanie między 11 a 7 pozycją, raczej do przodu ale czasem i z cofnieciem się o krok. Wniosek Google od razu wyżej zakwalifikowały tą stronę, nawet, bez całkowitej indexacji serwisu. I jeszcze jedno, ma znaczenie kolejność słów „muzyka hiszpańska” „hiszpańska muzyka ” to jest różnica, przy tym drugim sposobie pisania, strona jest na pozycji 14. Ciekawe, że coć to te same słowa to ilość znalezionych stron jest różna, odpowiednio 2,930,000 i 2,750,000. A jestem wyżej w tej teoretycznie trudniejszej frazie, ponieważ jest zgodna z kolejnością w tytule strony i na taką fraze są skierowane linki zewnętrzne.
20-10-2007
Fraza „muzyka hiszpańska” jest w Google na 8 miejscu, a fraza „muzyka Hiszpanii” jest w Google na 32 miejscu. Czyli tak jak Google ustaliły pozycję jeszcze nim zindeksowały całą stronę, tak jest do tej pory. Jest to niezgodne z mymi oczekiwaniami, sądziłem iż gdy indeksacja będzie posuwać się do przodu, to strona będzie szła ciut w górę. Czyżby to wszystko co odczytywały Googlebooty na kolejnych podstronach nie miało znaczenia? W MSN nie widzę wcale.
17-06-2008
Fraza „muzyka hiszpańska” jest w Google na 5 miejscu, a fraza „muzyka Hiszpanii” nie ma w top 500. Z jednym ciut lepiej z drugim klęska totalna. Sądzę, że Google coraz bardziej starają się sklasyfikować stronę, przypisać ją do jakiejś grupy i dać jej tylko określone frazy. Pewnie coraz trudniej będzie wypozycjonować strony na szerokie (różnorodne) frazy i z tąd coraz trudniej będzie zaistnieć stronom małym, niszowy. Liczyć się będą tylko duże strony wsparte praca pozycjonerów.
Robię tę notkę, ponieważ, częścią tej strony jest informacja o lekcjach muzyki, a wśród fraz poprzez które ludzie wchodzili na stronę, nie było prawie odnoszących się do lekcji śpiewu i gry na gitarze, jako środek zaradczy dałem 2 nowe podstrony ze słowami kluczowymi jakich się spodziewam wśród internautów. Lekcje śpiewu i gry na gitarze
27-11-2008
Jak już było w poprzedniej notce "muzyka hiszpańska" i "muzyka Hiszpanii" choć wydają się podobne i mają zbieżne znaczenie, czemuś w Google różnią się dramatycznie. "muzyka hiszpańska" na 4 miejscu, to oczko wyżej muzyka Hiszpanii nie do znalezienia.
Wspomniałem poprzednio o dodaniu 2 stron ze słowami kluczowymi "lekcje śpiewu" i "lekcji gry na gitarze", efekt nadspodziewanie dobry. Pojawiło się dużo wejść na te frazy i co najważniejsze nie tylko odwiedzili stronę ale i dzwonili. Lekcje śpiewu mam na 7 pozycji w Google, a lekcje gry na gitarze na 6

generator mozclouds tag cloud dość cienki, bo daje linki do siebie a nie do strony o którą by nam chodziło i polskich ogonków nie widzi. Poniżej utworzony przykład.

strony wynik poszkiwania www odwiedzin Google podstron linki fraza witrynie subdomenundefined pozycjonowania stron katalog strona domen
 

Dobre strony Projektuję strony WWW
Zasady tworzenia stron WWW
historia pozycjonowania 1
historia pozycjonowania 2
pozycjonowanie kilka wskazówek
narzędzia za darmo, pomagające pozycjonować stronę
jak wypozycjonować grafikę
Home