Zmieniam Google

Jak być na pierwszym miejscu w Google?

Sztuka pozycjonowania - *triki SEO*

Jeśli chcesz, aby Twoja strona była na szczycie wyników Wyszukiwarek te *triki pozycjonowania* pomogą Ci to osiągnąć!
*Triki* na tej stronie są praktycznymi informacjami informacją, jak osiągnąć ten cel. Mi udało się popchnąć w górę wiele stron, możesz i Ty spróbować wpłynąć na wyniki wyszukiwarek, to tak naprawdę jest bardzo proste!

Czas który poświęcisz na to pozwoli również lepiej przystosować stronę dla odwiedzających. Uczyni ją bardziej dostępną i czytelniejszą.

Do zrealizowania tych celów potrzeba będzie przede wszystkim czasu jaki trzeba poświęcić na udoskonalenie stron internetowych, oraz czas jaki będą potrzebowały wyszukiwarki na uaktualnienie swoich baz danych. Jednak rezultaty osiągnięte dzięki poniższym wskazówkom, będą o wiele trwalsze niż osiągnięte dzięki wykupionym usługom "pozycjonowania" i programom reklamowym.
Niektóre uwagi można wprowadzić szybko - inne zajmą trochę czasu.
Korzystając z tych uwag nie będziesz natomiast potrzebował wydawania żadnych pieniędzy, na reklamy, czy nabywania jakiś programów, naprawdę wystarczy tylko notatnik (notaped.exe) który już masz w komputerze i Twoja cierpliwość.

Poniższa lista *trików SEO* pomoże Ci zoptymalizować stronę internetową, aby uzyskać wyższą pozycję wyszukiwarkach.

Domena

Gdy chcesz zbudować nowy serwis internetowych zaczniesz najpewniej od zastanowienia się nad domeną Domain Names Możesz dużo zyskać jeśli już w nazwie będzie najważniejsze Twoje słowo kluczowe (słowa)
Nie należy tęż nazwy zbyt komplikować, ważne też by była łatwa do zapamiętania
Dużo też można zyskać budując nową stronę, ale kupując starą domenę (jej wartość zależeć będzie od lat jej istnienia i od dotychczasowej pozycji)

Błąd
czasem oferowane są do sprzedaży domeny reklamowane jako ostatnia domena z krótką nazwą, a bywa to przypadkowa kombinacja liter, to nic Ci nie da.

Słowa kluczowe (keywords)

Są to te słowa które ludzi których się spodziewasz goscić na swojej stronie WWW, wpiszą w wyszukiwarkę. Są to też słowa które muszą znaleźć się w treści Twojej strony i najlepiej powtórzone kilka razy.
Jakie frazy i słowa stosować? Oto moje 3 źródła:

Każda metoda poszukiwania słów kluczowych ma swoje zalety: Narzędzie do dobierania słów kluczowych
Sprawdz jak często używane jest dane słowo w Google

Jak już wybierzesz swój zestaw słów kluczowych, wprowadź te słowa do treści dokumentu, zwłaszcza do nagłówków i słów wyróżnionych.
Powtórz te słowa w META tagach

Błąd
umieszczenie słów kluczowych w sekcji keywords w META tagach, a nie umieszczenie tych słów w treści

Gęstość słów kluczowych (Keyword Density)

Gęstość słów kluczowych jest to procent który określa jak często dane słowo występuje w stosunku do ilości tekstu na stronie. Im więcej razy dane słowo powtarza się, to ta strona wyżej zostanie sklasyfikowana w wyszukiwarkach dla tego hasła i określi to dla danej strony zakres tematyczny. Sprawdź swoją stronę używając KEYWORD DENSITY & PROMINENCE v1.5b

Błąd
umieszczenie małej ilości słów kluczowych, lub cięższy błąd na umieszczeniu zbyt dużej ilości powtórzeń, co narazi nas na całkowite pomijanie w wynikach wyszukiwarek. (max 7%)

Tytuł strony i opisy w META tagach

Dobry tytuł i opis strony w META, ma zasadnicze znaczenie. Powinny zawierać zasadnicze słowa kluczowe, ale należy wystrzegać się powtórzeń. Należy też dbać by słowa użyte w META powtarzały się w większości w dalaszej treści. Tytuł i opis strony wyświetlają wyszukiwarki w swych wynikach, powinny więc tak opisywać treść strony, by zachęcać internautów do dalszego zapoznania się z jej treścią.

Błąd
Umieszczanie tego samego tytułu i opisu na wszystkich podstronach (częste na stronach generowanych skryptami PHP/ASP)
Traktowanie opisu jako wyliczanki słów kluczowych

Linki na stronie

Na pewno ważne, by zachęcała do przejścia do innych podstron serwisu poprzez wygodną nawigację. Ważne tęż by zachęcała do przechodzenia przez wszystkie strony roboty internetowe. Nie żałuj więc linków między Twoimi stronami. Dobrze też ze strony głównej zrobić swoisty węzeł komunikacyjny, który będzie kierował do dużej ilości twoich działów i podstron. Czasem dla dużych serwisów wykonuje się mapy strony, pozwalające lepiej odnaleść się w strukturze serwisu internetowego.

Sprawdź swoje linki na stronie

Błąd
Użycie w nawigacji między stronami serwisu skryptów JavaScript i Flash

Mapa strony dla Google (Google sitemap)

Dobrym rozwiązaniem jest dołączenie pliku sitemap.xml i podlinkowanie go ze strony głównej. Będzie on zawierał linki do wszystkich podstron spisane w formacie XML i przeznaczony dla robotów internetowych. Pozwoli to im na szybszą indeksację strony WWW. Nie musisz tego robić ręcznie, użyj Google sitemaps and html sitemaps generator

Liścik dla robotów internetowych

Do katalogu głównego gdzie jest umieszczona Twoja strona WWW możesz też dorzucić plik robots.txt i nie musisz go nigdzie linkować. Jeśli chcesz by roboty obejrzały cały twój serwis wpisz używając notatnika i zapisz jako robots.txt:
User-agent: *
Disallow:

Sztuczki niedozwolone (Bad Techniques)

Istnieje wiele sposobów które mogą podpowiedzieć kumple z podwórka. Jednak stosowanie technik nielegalnych wcześniej czy później zostanie wykryta i strony takie trafią na czarną listę. Nie dotyczy to oczywiście wszystkiego opisanego powyżej, to możesz stosować bez obaw i z gwarancją sukcesu. Jeśli chcesz jednak stosować i metody nietycznego SEO, to pamiętaj ,że pozycjonerzy nie stosują tego na stronach które chcą wypromować, a na stronach zaplecza stron które służą do wypozycjonowania innych - właściwych stron.

Błąd
Stosowanie ryzykownego pozycjonowania


Jak widać uzyskanie wysokiej pozycji na stronach wyników wyszukiwarek (Search Engine Results Position SERP) wynika z zastosowania kombinacji różnych działań, a nie jednej sztuczki.
Wiele możesz jeszcze się dowiedzieć odwiedzając Centrum pomocy dla webmasterów Google
Warto włożyć pracę by wyjść ze swoją stroną do przodu, im dalsza pozycja w wyszukiwarkach tym mniejsza liczba odwiedzin. Mając na uwadze powyższe triki SEO, wiem że można osiągnąc, że znajdziesz się na pierwszej stronie wyników na wiele fraz.

ta strona jest kontynuowana, jeśli dotąd było to interesujące i służące pomocą to czytaj dalej jakie zagadnienia powinien uwzględnić webmaster opiekujący się stroną internetową.


Dobre strony
Home
2 część trików pozycjonowania
historia pozycjonowania 1
historia pozycjonowania 2
historia pozycjonowania 3
narzędzia za darmo, pomagające pozycjonować stronę
jak wypozycjonować grafikę
Zasady tworzenia stron WWW
Projektuję strony WWW